Szakiskola

Szakiskolánk

Nagy múlttal és jelentős hagyományokkal rendelkező szakiskolánk 1988-ban, az országban elsők között jött létre olyan tanulási nehézségekkel küzdő tanulók számára, akiknek ez az iskolatípus jelentette a legjobb lehetőséget az általános iskola befejezése után középiskolai tanulmányaik folytatására. Kezdetben fémipari szakmákat tanultak tanulóink, majd ez időről időre változott az igényekhez és a lehetőségekhez igazodva. Jelenleg 3 szakmában folytatunk szakmai bizonyítványt adó képzést (divatszabó, textiltermék-összeállító, parkgondozó).

A szakiskolai oktatás fő célja egyrészt az általános iskolában szerzett tudás és kompetenciák  megerősítése és továbbfejlesztése, másrészt olyan, a sajátos nevelési igényű tanulóink képességeinek megfelelő szakmai végzettség nyújtása, amely biztosítja a társadalomba, a munka világába történő eredményes beilleszkedést, és segíti az önálló felnőtt életkezdést, életvezetést. Mindezt gyógypedagógiai szemlélettel és módszerekkel, az adott szakmák által megkövetelt adekvát tudás átadásával igyekszünk megtenni.

Választható szakjaink:

Szakma-csoport